Informace o nás 

 

    Krajská výstava psů Vyškov je pořádána "Kynologickým klubem Černčín". 

                                         

 

   Náš klubu je otevřen Všem, kteří mají zájem se svým novým, či starším psím kamarádem cvičit a zpříjemnit si tak společný život. Naučit se něco nového a nahlédnout do světa kynologie a užít si i spoustu zábavy. 

   

   Každý, kdo má zájem začít pracovat se svým psím přítelem, by si měl řádně rozmyslet, zda  je ochoten se svému miláčkovi intenzivně věnovat. Je důležité si uvědomit, že Vám pejska nevycvičíme, ale ukážeme Vám jak na to. 

 

    Výcvik či náprava psa je dlouhodobá záležitost a vše nejde hned. Nic není zadarmo - výcvik psa vyžaduje spoustu času a úsilí psovoda. Důležité je především důslednost, trpělivost a hlavně se nenechat odradit prvními neúspěchy. Každá práce však přináší své výsledky, platí to i při práci s našimi čtyřnohými kamarády."Cvičák" je důležitý nejen proto, aby jste se zde naučili svého psa správně vést a cvičit, ale také hlavně proto, aby se Váš pes socializoval.   

 
 

Sportovní kynologie

     Sportovní kynologie (poslušnost) je tu pro Vás každou neděli od 8:30, pod vedením klubového výcvikáře Pavla Pitrona a to za každého počasí. 

      jan.jpg

    Nedělní výcvik začíná řadovým výcvikem tzv. řadovkou. Začínáme v 8:30. Cvičíme jen upevněné povely, které pes dobře zná. Hlavním účelem řadovky je socializace psa. Pán i pes si zde zvykají cvičit v kolektivu jiných lidí a psů, což se hodí do běžného života pána i psa. Délka výcviku je asi 20 minut.

 

    Individuální výcvik začíná asi v 9:00. Zde se věnujeme individuálně každému psovi zvlášť. Je dobré, když majitel psa ví, co by s pejskem chtěl dělat, co po psovi chce. V této části výcviku se věnujeme základní poslušnosti, napravování zlozvyků, aportování, poradíme jak se psem správně zacházet, dovedeme vás třeba i ke zkouškám v poslušnosti. Od těch jednodušších až po ty složitější.

 

    Štěňata mají u nás prostor cca od 9:30. Na stáří štěněte nezáleží, pejsek může začít cvičit hned jak si po příjezdu do nového domova zvykne na nového pána, novou rodinu. Při výcviku se věnujeme hlavně základní poslušnosti a socializaci psa. Naučíme vás jak zacházet s vaším novým kamarádem a jak s ním cvičit, aby váš společný život byl pro vás co nejpříjemnější. KK Černčín pro štěňata pořádá vždy na jaře a na podzim školičku štěňat, více se dozvíte v sekci ŠKOLA ŠTĚŇAT.

 
img_20150614_084842.jpg

Agility

    Skáčeme pod vedením Ivety Slabé a to každou sobotu. Začínáme vždy mezi 9 a 10 hodinou, v letním období začínáme dříve z důvodů teplého počasí. Nechceme aby se nám pejsci přehřívali. Přesný čas startu zveřejňujeme vždy v pátek na našem klubovém facebooku Kynologický klub Černčín.

eba.jpg

 

Co je agility?                                                                  

 

    Agility je sport se psy, závod podobný koňskému parkuru. Agility není jen o skákání přes překážky, je to hlavně o souznění člověka se psem a koordinaci. Agility může dělat úplně každý s jakýmkoliv psem. Samozřejmě některá plemena se na agility hodí víc a některá méně. Cílem je, aby psovod se svým psem překonal trať s překážkami ve správném směru a pořadí, bez chyb a v co nejlepším čase.Je to pro psy jedna z nejpřirozenějších aktivit – pes ve smečce (společně se svým pánem) spolupracuje při překonávání překážek v honbě za kořistí. Kořistí se v případě agility stává pamlsek či hračka, samozřejmostí je pochvala na konci každého parkuru. Je to sport, který prospívá fyzické kondici psa i psovoda a velmi dobře upevňuje vztahy mezi psem a pánem. Kromě toho je každý trénink i závod výbornou příležitostí pro socializaci psa.

 
itchi.jpg
 

Akce pro veřejnost

    KK Černčín pořádá každý měsíc hromadnou procházku se psy. Účastnit se jí mohou jak členové klubu, tak i široká veřejnost. Procházku vždy plánuje jeden z členů klubu. Akce se koná vždy na jiném místě. Kdy a kde se dozvíte na našem facebooku, v sekci události ( Kynologický klub Černčín). 

    Pes má zde příležitost setkat se se psy, které nezná, a vy, jako pán, si máte možnost vyzkoušet, jak váš pes poslouchá v neznámém prostředí. Procházky se nemusí nikdo bát, protože se jí účastní klubový výcvikáři, kteří Vám rádi poradí. Nebo akci můžete navštívit jen za účelem strávení příjemného odpoledne. Těšíme se na Vás.